KADETKY

Kadetky jsou věkově druhým nejmladším soutěžním družstvem našeho oddílu. Jsou to holčičky ve věku 8-11 let.  Je to soutěžní celek připravovaný na nepostupové soutěže, ale také na soutěže s postupy na republikové a mezinárodní šampionáty. Účastní se například Mistrovství České republiky, Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa v mažoretkovém sportu. Družstvo je  určeno pro děvčátka, která se již v tomto sportu pohybují již delší dobu, nebo pro nové mažoretky, které se rychle přizpůsobí "tempu" ostatních mažoretek.  Tréninky této skupiny probíhají 3x týdně - trénink s hůlkou, ale také trénink pohybové a taneční průpravy (balet, gymnastika, tanec).  Děvčátka se účastní spousta víkendových akcí a tréninků, vystupují a jezdí na týdenní letní soustředění.  Děvčata vybrána do sedmic a sóloformací mají ještě navíc tréninky těchto choreografií (většinou formou občasných tréninků o víkendech).
V sezóně 2017 naše kadetky vyhrály Mistrovství ČR mažoretek v Opavě, odkud postoupily do "A", kde získaly přímý postup na Mistrovství Evropy. Z nominační postupové soutěže Silesia Grand Prix pak z 1. místa postoupily na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu 2017.
V sezóně 2018 děvčata vybojovala mnoho cenných kovů, s pódiovou sestavou Agentek Powerpuff Girls se umístila na 6. místě na MČR výkonnostní třídy A a postoupila na Mistrovství  Evropy i světa v mažoretkovém sportu. Nejcennějším kovem sezóny byla bronzová medaile z Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu v Chorvatsku a zisk tituli II. VICEMISTRYNĚ EVROPY 2018. V kategorii sólo 2bat kadetky získala hlavní mažoretka Nikča titul II. VICEMISTRYNĚ ČR 2018.