JUNIORKY

Juniorky jsou v současnosti nejstarším soutěžním družstvem našeho studia. Tým tvoří slečny ve věku 12-15 let. Juniorky jsou soutěžním celekem připravovaným na nepostupové soutěže, ale hlavně na soutěže s postupy na republikové a mezinárodní šampionáty. Je určen pro dívky, kterése již v tomto sportu pohybují již delší dobu a mají zkušenosti v oblasti mažoretek. Tréninky této skupiny probíhají 2x týdně - trénink s hůlkou, ale také trénink pohybové a taneční průpravy (balet, gymnastika, tanec). Výjimkou nejsou ani víkendové tréninky a soustředění.  Děvčata vybrána do sedmic a sóloformací mají ještě navíc tréninky těchto choreografií (většinou formou občasných tréninků o víkendech).
 
V sezóně 2017 naše juniorky vyhrály 2x 1. místo, 1x 2.místo a 1x 3.místo na Mistrovství ČR mažoretek v Opavě, odkud postoupily do "A", kde získaly přímý postup na Mistrovství Evropy se všemi choreografiemi. Trio V+V+S a sólo Verunka dokonce získaly přímý postup na Mistrovství světa. Z nominační postupové soutěže Silesia Grand Prix pak z 1.  a 2. místa naše juniorky postoupily na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu 2017. Pódiová sestava nesla název Královna říše stínů, defilé Tanec pralesa.
Sezónou snů byla pro juniorky sezóna v roce 2018. S naprosto bezkonkurenční a srdcovou sestavou se 25 děvčat vrhlo do boje. Tématem sestavy byly Špionky Totally Spies, které děvčatům vynesly nejen nespočet medalí, ale také 5. místo na Mistrovství České republiky a 4. místo na Mistrovství Evropy. Juniorky se staly Vítězkami kvalifikačního kola MČR ve výkonnostní třídě "A". Mimo jiné se také staly společně s ostatními družstvy Ballerisima Absolutními vítězkami Bělotínského poháru, nebo byly například oceněny cenou VIP poroty na mezinárodních záodech v Opavě. Juniorky postoupily opět jak na Mistrovství Evropy do Chorvatska, tak na Mistrovství Světa 2018. Z juniorského týmu budou některá děvčata postupovat v září 2018 do týmu seniorek. Nejvyššími tituly pro juniorky byl titul VICEMISTRYNĚ EVROPY a VICEMISTRYNĚ SVĚTA 2018.
 
Pokud jsme si myslely, že nic lepšího, než loňský rok nepříjde, spletly jsme se. Sezóna 2019 je pro naše juniorky zatím vůbec nejúspěšnější. Se svou působivou pódiovou choreografií V zajetí démonů si děvčata vybojovala nespočet medailí a staly se poprvé v historii klubu VICEMISTRYNĚ ČR A VICEMISTRYNĚ EVROPY v pódiové choreografii.