Hlučín.cz - oficiální stránky města - červen 2018

24.07.2018 10:27

Ballerisimo představí své úspěšné choreografie

Ballerisimo na soutěži v Karviné v květnu 2018, autor: archiv Ballerisima

Mažoretky Ballerisima potěší také domácí publikum. V sobotu 9. června od 14 hodin v Kulturním domě Hlučín představí všechny své letošní choreografie.

Úspěch měly dívky z Ballerisima v Karviné, kde se 12. a 13. konalo finále Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. V kategorii nejmladších mažoretek od čtyř do osmi let se stala mistryní hlučínská Ema Malkrabová v sóle s hůlkou, která zvítězila v konkurenci patnácti nejlepších sólistek z celé republiky. Zabodovalo také duo v nejmladší kategorii littlekadetek, děvčata opět brala republikové zlato. Ve stejné kategorii malé Ballerisimačky vyhrály stříbrné medaile v disciplíně velkých pódiových sestav. Ballerisimo se tak stalo týmem s nejvyšším počtem medailí v nejmladší kategorii littlekadetek na finále Mistrovství České republiky, stejně jako loni. Starší kadetky ve věku od osmi do jedenácti let loni zvítězily na mistrovství ČR a postoupily do nejvyšší výkonnostní třídy A a zvítězily také na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu. Tentokrát své defilé, při kterém musí projít trasu 100 metrů, zvládly opět na výbornou a vybojovaly páté místo a přímý postup na Mistrovství Evropy i světa v mažoretkovém sportu. Největším překvapením pro trenérky Veroniku Balarinovou, Karin Wronovou a Lucii Bilíkovou byla ale pódiová sestava s tématem Agentek Powerpuff girls, se kterou děvčata vybojovala šesté místo a rovněž přímé postupy na Evropský i světový šampionát.
Juniorky ve věku od 12 do 15 let, které jsou zatím nejstaršími mažoretkami mladého klubu Ballerisimo, postoupily na finále MČR z prvního místa, proto byla očekávání velká. „A očekávání se potvrdila. S pódiovou sestavou na téma špionek Totally Spies se Ballerisimo umístilo na pátém místě, s pochodovým defilé pak těsně pod stupni vítězů,“ prozradila trenérka a zakladatelka klubu Karin Wronová.
Obě choreografie pódiových sestav z dílny trenérek Gabriely Křížové a Karin Wronové získaly postup na Mistrovství Evropy a světa 2018 v mažoretkovém sportu.
Velkou radost týmu udělala sólistka Nikol Bilíková, která se v obrovské konkurenci umístila na třetím stupni v kategorii sólo 2baton kadetky a stala se tak II. vicemistryní České republiky pro rok 2018. Do chorvatské Crikvenice na Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu odjedou nominované dívky už v polovině června. Poté čeká mažoretky zasloužený měsíc volna, v srpnu ale už opět začnou tréninky na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, které se letos koná v Praze.