Hlučín.cz - oficiální stránky města - červenec 2018

24.07.2018 10:28
www.hlucin.cz/cs/mesto-hlucin-a-dso/tiskove-zpravy/po-uspesnem-pulroku-se-ballerisimo-chysta-na-letosni-mistrovstvi-sveta-v-mazoretkovem-sportu-v-praze.html

Po úspěšném půlroku se Ballerisimo chystá na letošní Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Praze

Ballerisimo 2018, autor: archiv MK Ballerisimo

Celý letošní první půlrok reprezentovaly město Hlučín i Českou republiku mažoretky z mladého týmu Ballerisimo. Vozily medaile z domácích i zahraničních závodů i z mistrovství Evropy.  

Bilance Ballerisima za první půlrok je 150 cenných medailí. Zatím poslední soutěží, které se letos děvčata z mažoretkového klubu Ballerisimo účastnila, bylo Mistrovství Evropy v chorvatské Crikvenici, kde soutěžila čtyřicítka dívek. Hlučínské mažoretky přivezly titul vicemistryň a II. vicemistryň Evropy.
„Děkujeme městu Hlučín za finanční podporu, bez které by pro nás byla cesta na evropský šampionát komplikovanější,“ řekla trenérka Karin Wronová. 
Děvčatům se ale dařilo i na předcházejících soutěžích. Už od ledna sbíralo Ballerisimo Hlučín mnoho cenných kovů na celostátních i mezinárodních soutěžích. Za zmínku stojí soutěž v Bělotíně, která je zařazena do kalendáře Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Za nejvyšší počet získaných medailí si Ballerisimačky odvezly velký pohár a titul Absolutní vítězky Bělotínského poháru 2018. 
Výborných výsledků dosáhly dívky také na mistrovských soutěžích. Z Kladna, kde se konalo Mistrovství ČR mažoretek skupiny B, dovezly trojnásobné zlato, z karvinského finále Mistrovství ČR výkonnostní třídy A dvě zlaté,  a po jedné stříbrné a bronzové medaili. Titul II. vicemistryně ČR získala devítiletá Nikola Bilíková za své sólo. 
Ballerisimácké littlekadetky, tedy děvčátka ve věku od čtyř do sedmi let, se již pravidelně řadí mezi republikovou špičku. Letos své postavení upevnily ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile na finále mistrovství České republiky. 
Nejmladším mažoretkám se dařilo v celé sezóně. "Nejmladší dívky procházely zlatou cestičkou již od února a během celé sezóny vozily ze závodů pouze zlaté medaile," řekla trenérka Wronová. 
Na mezinárodní soutěži Grand prix bodovaly se svými sóloformacemi nejen littlekadetky, ale také starší kadetky ve věku 8 až 11 let, juniorky od 12 do 14 let i seniorky ve věku 15 až 27 let. Teď tanečnice čeká měsíc zaslouženého volna. V srpnu vyrazí na letní soustředění, kde se budou připravovat na světový šampionát, který se bude letos konat v Praze na konci srpna. "Mažoretkový sport je jedinečný. Již dávno to není jen pochodování a točení s hůlkou. Profesionální týmy zařazují do svých tréninkových programů i hodiny baletu, gymnastiky, tance a pohybové průpravy. Taneční, gymnastická a baletní průprava jsou totiž základem pro úspěch mažoretek na soutěžích. Mažoretky také již vyměnily dechovku za moderní hudbu, kostýmy se podobají oblečení gymnastek, či disco dance tanečnic. Hlučínské mažoretky MK Ballerisimo se v současné době drží na republikové špičce tohoto sportu. A uvítá další adeptky," vyzvala Karin Wronová. 
Zájemkyně se mohou přihlásit na emailové adrese mazoretky-ballerisimo@seznam.cz. Kvůli rezervaci místa v klubu by tak měly učinit co nejdříve. První schůze s nováčky se uskuteční 4. září v 16 hodin v tělocvičně na Základní školy dr. M. Tyrše v Hlučíně. Mažoretkami se mohou stát děvčátka již od čtyř let. 
"MK Ballerisimo Hlučín se již moc těší na nové kamarádky a budoucí naděje mažoretkového sportu," uzavřela trenérka Wronová.