Hradecká hůlka a 15 medailí pro Ballerisimo.

26.02.2018 09:51

Ve velkých formacích mažoretky poprvé změřily síly s konkurencí z 22 klubů z celé České republiky 17. února v Hradci nad Moravicí. Z Hradecké hůlky Ballerisimo dovezlo patnáct medailí, z nichž většina byla zlatých. Nejmladší kategorie littlekadetek, což jsou děvčata ve věku od pěti do sedmi let, vobojovala v pódiových sestavách zlato. „Pro většinu závodnic to byla první medaile v životě, protože trénovat začaly teprve v září loňského roku,” prozradila trenérka. 

Mažoretky MK Ballerisimo Hlučín se již třetí sportovní sezónu drží na špičce České republiky v dětské věkové kategorii. Loni získaly littlekadetky zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili na Mistrovství České republiky. Letos se tato děvčata již posunula do kategorie starších kadetek. Nyní tak má MK Ballerisimo v kadetkách dvojí zastoupení, které je důsledkem velkému zájmu o tento sport. Kadetky v Ballerisimu jsou proto rozděleny do výkonnostních skupin A a B. V sobotu si svou premiéru odbyly dívky ve věku od sedmi do jedenácti let zařazené do skupiny A. Pod vedením svých trenérek a choreografek Karin Wronové, Veroniky Balarinové a trenérek baletu a gymnastiky Lucie Bilíkové a Jany Kuchařové dívky vybojovaly stříbrné medaile v nejvyšší výkonnostní třídě. Jejich technicky náročná sestava je inspirovaná pohádkou o superhrdinech Powerpuff Girls. Také starší juniorky, dívky ve věku od dvanácti do čtrnácti let, nezůstaly pozadu a do Hlučína si za svou pódiovou sestavu s tématem Špionek Totally Spies dovezly stříbrné medaile z výkonnostní třídy A. Trenérkami této skupiny jsou Karin Wronová a Gabriela Křížová. 
Malé zastoupení mělo Ballerisimo i v soloformacích. V kategoriích sólo s hůlkou v littlekadetkách zvítězila Ema Malkrabová, v kadetkách se ze zlaté medaile radovala Adéla Stanková, v juniorkách se na stupeň nejvyšší vyšplhala s obrovským bodovým náskokem Veronika Guřanová. Seniorské sólové zlato vybojovala Veronika Balarinová. Dařilo se také v kategoriích s třásněmi, kde je velmi důležitá právě pohybová průprava, technika, ale hlavně gymnastika, kterou děvčata v Ballerisimu také trénují. V kategorii kadetek získala bronz Melanie Kalinová a v kategorii seniorek Karolína Pudzichová. Hlučín se dále těšil z medailí v kategoriích duo a malé formace. 
Prožívat úspěchy s hloučínskými mažoretkami mohou i další zájemkyně. Do Ballerisima se mohou během celého roku přihlásit děvčata ve věku od 4 do 18 let. Hlásit se mohou buď co nejdříve, nebo si rezervovat mailem na adrese mazoretky-ballerisimo@seznam.cz místo na nový školní rok. Více informací lze najít na webu www.ballerisimo.webnode.cz.