V letošní sezóně již 93 medailí! Jsme absolutní vítězky Bělotínského poháru.

30.03.2018 14:58

Hlučínský sportovní tým mažoretek Ballerisimo sbírá v letošní sezóně nemalé úspěchy. Nejúspěšnější byl však pro závodnice z Hlučína uplynulý měsíc březen. V sobotu 10.3. se totiž zúčastnily celorepublikové soutěže v Bělotíně, která je zařazena mezi pohárové soutěže Mistrovství ČR v mažoretkovém sportu. Celkem MK Ballerisimo Hlučín přivezlo na bělotínské závody výpravu devadesáti mažoretek, které během celeho dne předváděly velmi dobré výkony. Již od kategorie nejmladších littlekadetek, dívek ve věku 4-7 let se dařilo. Tyto nejmladší holčičky vybojovaly 3 zlaté medaile. V dopoledním programu dále vystupovaly kadetky (děvčata ve věku 8-11 let), a to v obou výkonnostních třídách. Kadetky A, které se mažoretkovému sportu věnují již na vyšší, závodní úrovni si dovezly mnoho zlatých, stříbrných i bronzovýh medalí. To vše jak ve skupinových, tak i sólových vystoupeních. Spokojenost s výsledky byla znát jak na trenérnách, tak i na samotných mažoretkách. Úspěch kadetek pak ještě vyšperkovaly kadetky B, což jsou děvčata, která se maoretkovému sportu věnují kratší dobu, či jsou v MK BALLERISIMU Hlučín novými členkami. I tato děvčata si ale dovezla medaile, pro změnu bronzové. Úspěchy z celého dne pak ještě podtrhly juniorky, dívky ve věku 12-15 let, které absolutně ovládly kategorii velkých formací. Děvčata si za svou pódiovou sestavu, ve které tančí 25 slečen, vybojovala práve zlaté medaile. Ve večerním programu zazářily i Ballerisimácké seniorky, mažoretky od 15-26 let. Medaile byly tou největší odměnou za práci, píli a čas, který hlučínské mažoretky věnují do svého milovaného sportu. Důležité jsou jak tréninky s hůlkou, tak také pravidelné lekce baletu a taneční gymnastiky, jenž jsou základem k modernímu novodobému mažoretkovému sportu. Díky tréninkům gymnastiky nevynikají mažoretky z MK Ballerisima Hlučín pouze v disciplínách s hůlkou. Ocenění sbírají rovněž v chopreografiích se dvěma hůlkami, či v sestavách s třásněmi, kde je právě gymnastika a pohyb těla základním klíčem k úspěchu. Celkem si mažoretky MK BALLERISIMO Hlučín dovezly z Bělotína 19 medailí, což byl nejvyšší dosažený počet medailí ze všech zúčastněných klubů. Není tak divu, že si děvčata odvezla titul Aabsolutních vítězek Bělotínského poháru a zároveň velký pohár starosty obce, ze kterého měly mažoretky obrovskou radost. I tento úspěch děvčata povzbudil v dalším tréninku. O týden později, na mezinárodní soutěži mažoretek v Opavě se úspěchy opakovaly. Děvčata však neusla na vavřínech a ještě nějaké cenné kovy přidala. Z Opavské růže si tak Ballerisimo přivezlo celkem 22 medailí. Opět to byl jeden z nejvyšších počtů dosažených medailí ze všech zúčastněných týmů. Líbily se však nejen odborné porotě, ale také široké veřejnosti. Získaly tak celkem 5x cenu VIP poroty. Dotřetice se MK Ballerisimu dařilo v sobotu 24. března, a to v aule Vysoké školy Báňské v Ostravě. Zde soutěžily v disciplínách s hůlkou. Soutěž byla pro děvčata náročnější, protože hlavní trenérka klubu, Karin Wronová, usedla mezi rozhodčí. A tak si děvčata musela poradit nejen s trémou, ale také s bedlivým okem své hlavní trenérky. I tato soutěž ale dopadla na výbornou. Celkově přidala děvčata do sbírky 18 medailí. Po součtu s únorovými soutěžemi si tak tým MK BALLERISIMO HLUČÍN letos vybojoval již 93 medailí, což je zatím s velkou převahou největší medailová sbírka sezóny ze všech okolních klubů. Mažoretky z Hlučína jsou tak skvěle připraveny na Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu 2018, které právě začíná. Opět budou bojovat nejen o cenné medaile a tituly, ale také o postupy na Mistrovství Evropy v Chorvatsku, nebo o postupy na Mistrovství světa, odkud si loni přivezly bronzové medaile a titul II. Vicemitryň světa. Dobře našlápnuto mají i nejmladší mažoretky z MK Ballerisima Hlučín, které si letos z pěti soutěží dovezly pět zlatých medailí. Jsou to loňské zlaté medailistky z Mistrovství České republiky, a proto i letos věří, že mají možnost získat velké úspěchy. A kdo chce tyto úspěchy zažívat s nimi ve skvělém kolektivu a bandě kamarádek, nebojte se přijít mezi tyto šikulky a také se stát součástí velmi dobrého oddílu mažoretek! Do týmu mažoretek MK Ballerisimo se můžete přidat během celého roku. Na věku, ani pokročilosti v mažoretkovém sportu nezáleží. Přidat se mohou děvčata, která se již mažoretkovému sportu věnovala, či úplní amatéři jakéhokoliv věku. Tančí jak čtyřleté holčičky, tak i již velké dospělé slečny. Stačí přijít každý pátek od 16:30 hod do tělocvičny na základní školu dr. Miroslava Tyrše v Hlučíně. Na všechny nováčky se ve veleúspěšném hlučínském týmu moc těší!