Články z novin a z internetových stránek o našich mažoretkách!

Hlučín.cz - oficiální stránky města - červenec 2018

24.07.2018 10:28

Po úspěšném půlroku se Ballerisimo chystá na letošní Mistrovství světa v mažoretkovém sportu v Praze

Ballerisimo 2018, autor: archiv MK Ballerisimo

Celý letošní první půlrok reprezentovaly město Hlučín i Českou republiku mažoretky z mladého týmu Ballerisimo. Vozily medaile z domácích i zahraničních závodů i z mistrovství Evropy.

Bilance Ballerisima za první půlrok je 150 cenných medailí. Zatím poslední soutěží, které se letos děvčata z mažoretkového klubu Ballerisimo účastnila, bylo Mistrovství Evropy v chorvatské Crikvenici, kde soutěžila čtyřicítka dívek. Hlučínské mažoretky přivezly titul vicemistryň a II. vicemistryň Evropy.
„Děkujeme městu Hlučín za finanční podporu, bez které by pro nás byla cesta na evropský šampionát komplikovanější,“ řekla trenérka Karin Wronová.
Děvčatům se ale dařilo i na předcházejících soutěžích. Už od ledna sbíralo Ballerisimo Hlučín mnoho cenných kovů na celostátních i mezinárodních soutěžích. Za zmínku stojí soutěž v Bělotíně, která je zařazena do kalendáře Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. Za nejvyšší počet získaných medailí si Ballerisimačky odvezly velký pohár a titul Absolutní vítězky Bělotínského poháru 2018.
Výborných výsledků dosáhly dívky také na mistrovských soutěžích. Z Kladna, kde se konalo Mistrovství ČR mažoretek skupiny B, dovezly trojnásobné zlato, z karvinského finále Mistrovství ČR výkonnostní třídy A dvě zlaté,  a po jedné stříbrné a bronzové medaili. Titul II. vicemistryně ČR získala devítiletá Nikola Bilíková za své sólo.
Ballerisimácké littlekadetky, tedy děvčátka ve věku od čtyř do sedmi let, se již pravidelně řadí mezi republikovou špičku. Letos své postavení upevnily ziskem dvou zlatých a jedné stříbrné medaile na finále mistrovství České republiky.
Nejmladším mažoretkám se dařilo v celé sezóně. "Nejmladší dívky procházely zlatou cestičkou již od února a během celé sezóny vozily ze závodů pouze zlaté medaile," řekla trenérka Wronová.
Na mezinárodní soutěži Grand prix bodovaly se svými sóloformacemi nejen littlekadetky, ale také starší kadetky ve věku 8 až 11 let, juniorky od 12 do 14 let i seniorky ve věku 15 až 27 let. Teď tanečnice čeká měsíc zaslouženého volna. V srpnu vyrazí na letní soustředění, kde se budou připravovat na světový šampionát, který se bude letos konat v Praze na konci srpna. "Mažoretkový sport je jedinečný. Již dávno to není jen pochodování a točení s hůlkou. Profesionální týmy zařazují do svých tréninkových programů i hodiny baletu, gymnastiky, tance a pohybové průpravy. Taneční, gymnastická a baletní průprava jsou totiž základem pro úspěch mažoretek na soutěžích. Mažoretky také již vyměnily dechovku za moderní hudbu, kostýmy se podobají oblečení gymnastek, či disco dance tanečnic. Hlučínské mažoretky MK Ballerisimo se v současné době drží na republikové špičce tohoto sportu. A uvítá další adeptky," vyzvala Karin Wronová.
Zájemkyně se mohou přihlásit na emailové adrese mazoretky-ballerisimo@seznam.cz. Kvůli rezervaci místa v klubu by tak měly učinit co nejdříve. První schůze s nováčky se uskuteční 4. září v 16 hodin v tělocvičně na Základní školy dr. M. Tyrše v Hlučíně. Mažoretkami se mohou stát děvčátka již od čtyř let.
"MK Ballerisimo Hlučín se již moc těší na nové kamarádky a budoucí naděje mažoretkového sportu," uzavřela trenérka Wronová.

Celý článek

Hlučín.cz - oficiální stránky města - červen 2018

24.07.2018 10:27

Ballerisimo představí své úspěšné choreografie

Ballerisimo na soutěži v Karviné v květnu 2018, autor: archiv Ballerisima

Mažoretky Ballerisima potěší také domácí publikum. V sobotu 9. června od 14 hodin v Kulturním domě Hlučín představí všechny své letošní choreografie.

Úspěch měly dívky z Ballerisima v Karviné, kde se 12. a 13. konalo finále Mistrovství České republiky v mažoretkovém sportu. V kategorii nejmladších mažoretek od čtyř do osmi let se stala mistryní hlučínská Ema Malkrabová v sóle s hůlkou, která zvítězila v konkurenci patnácti nejlepších sólistek z celé republiky. Zabodovalo také duo v nejmladší kategorii littlekadetek, děvčata opět brala republikové zlato. Ve stejné kategorii malé Ballerisimačky vyhrály stříbrné medaile v disciplíně velkých pódiových sestav. Ballerisimo se tak stalo týmem s nejvyšším počtem medailí v nejmladší kategorii littlekadetek na finále Mistrovství České republiky, stejně jako loni. Starší kadetky ve věku od osmi do jedenácti let loni zvítězily na mistrovství ČR a postoupily do nejvyšší výkonnostní třídy A a zvítězily také na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu. Tentokrát své defilé, při kterém musí projít trasu 100 metrů, zvládly opět na výbornou a vybojovaly páté místo a přímý postup na Mistrovství Evropy i světa v mažoretkovém sportu. Největším překvapením pro trenérky Veroniku Balarinovou, Karin Wronovou a Lucii Bilíkovou byla ale pódiová sestava s tématem Agentek Powerpuff girls, se kterou děvčata vybojovala šesté místo a rovněž přímé postupy na Evropský i světový šampionát.
Juniorky ve věku od 12 do 15 let, které jsou zatím nejstaršími mažoretkami mladého klubu Ballerisimo, postoupily na finále MČR z prvního místa, proto byla očekávání velká. „A očekávání se potvrdila. S pódiovou sestavou na téma špionek Totally Spies se Ballerisimo umístilo na pátém místě, s pochodovým defilé pak těsně pod stupni vítězů,“ prozradila trenérka a zakladatelka klubu Karin Wronová.
Obě choreografie pódiových sestav z dílny trenérek Gabriely Křížové a Karin Wronové získaly postup na Mistrovství Evropy a světa 2018 v mažoretkovém sportu.
Velkou radost týmu udělala sólistka Nikol Bilíková, která se v obrovské konkurenci umístila na třetím stupni v kategorii sólo 2baton kadetky a stala se tak II. vicemistryní České republiky pro rok 2018. Do chorvatské Crikvenice na Mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu odjedou nominované dívky už v polovině června. Poté čeká mažoretky zasloužený měsíc volna, v srpnu ale už opět začnou tréninky na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, které se letos koná v Praze.