Vedení oddílu

Karča - Hlavní trenér

Držitelka licence trenér mažoretek III. třídy

Mažoretkovému sportu a tanci se věnuje již od svých šesti let. Působí jako rozhodčí pohárových soutěží mažoretek. Dříve byla členkou tehdejšího největšího mažoretkového oddílu v ČR, se kterým měla možnost získávat medaile na prestižních soutěžích, jako je Mistrovství České republiky a účastnit se dalších soutěží, například Mistrovství Evropy či světa. Působila také v oddíle Krokodýl Ostrava. Ve školním roce 2015/2016 působila jako učitelka baletu v DDm Hlučín. Nyní se Karin věnuje svému oddílu MK Ballerisimo Hlučín. Jako hlavní trenérka a choreografka dohlíží nad tréninkovým chodem celého oddílu.

 

Největší osobní úspěchy:

 • Vicemistr České republiky 2013 - MF, Vicemistr České republiky 2013 - VF defilé, II. Vicemistr České republiky 2014  - VF mix, 1. místo Karvinský pohár 2014 - sólo pompom, 4. místo Mistrovství světa 2014 - VF mix, 4. místo Mistrovství světa 2013 - VF pódiová skladba, Mistr, Vicemistr a II. Vicemistr kvalifikace na MČR 2013 - VF+MF, Mistr Moravy 2015, Mistr ČR 2015, II. Vicemistryně Evropy 2015 (defilé, pódiová skladba)
 
Největší trenérské úspěchy:
 • Mistryně ČR 2017 (littlekadetky sedmice), II. Vicemistryně  ČR 2017 (littlekadetky pódiová sestava), 1. místo finále Mistrovství ČR mažoretek 2017 (kadetky pódiová sestava), 2. místo finále Mistrovství ČR mažoretek 2017 (juniorky pódiová sestava),
  II. Vicemistryně světa 2017,
   II. Vicemistryně ČR 2018, Vicemistryně Evropy 2018, II. Vicemistryně Evropy 2018, Mistryně ČR 2017, 2018, Vicemistryně světa 2018.

Účastnice workshopů a kurzů:

 • Více než 15 let se věnuje mažoretkovému sportu, Taneční průprava u Lenky Tvrzové (účastnice Stardance) a Dity Drábkové, Workshop electric boogie s Patrickem Ulumanem (Hybrids Crew), Workshop tance s Agurtzane Pérez Olóriz (lektorka konzervatoře TC Praha), Workshop práce s hůlkou a twirling s Lenkou Doležalovou, Workshop "taneční prvky v mažoretkovém sportu" s Veronikou Loukotovou, Workshop gymnastiky v rámci Mažoretkového semináře Rychnov nad Kněžnou 2012, Roční gymnastická průprava pod vedením Terezy Kinclové (Reprezentantka ČR v gymnastice), Roční taneční průprava - Zumba pod vedením paní Zuzany Jačaninové, Mažoretkový a twirlingový workshop s A. Tarabíkovou, seminář pro trenéry a rozhodčí v oblasti tance (MIA), odborný seminář mažoretkového sportu, Praha 2015, 2016, Olomouc 2017, 2018, Trenér licence III. třídy mažoretek.

Účastnila se soutěží a vystoupení jako například:

 • Kvalifikace a semifinále Mistrovství České republiky (ČFMS), Mistrovství České republiky (ČFMS, MAC), Mistrovství Evropy (IMA, MWF, IFMS), Mistrovství světa (IFMS), Týdenní vystoupení ve Francii (Carnaval de Chalon sur Saône), Vystoupení na Slovensku, v Polsku, v Německu, Mezinárodní soutěž majorettes show Hulín, Karvinský pohá, O cenu TK Andri, Ostravský pompo, Starscup, Hradecká hůlka, Opavská růže, RegionCup (MAC), Mistrovství Moravy, Evropské Grand Prix mažoretek Maďarsko, ČR,...
 • Mažoretky v akci - porotkyně, Tornádo Ostrava - porotkyně, Prajzská hůlka - porotkyně, Opavská růže - porotkně, Mikado Open - porotkyně, Daisy Cup - porotkyně,...
 
 
kadetky duo)

Verča - trenérka družstva kadetek

Mažoretkovému sportu se věnuje již mnoho let. Za tu dobu měla možnost získat již mnoho medailí a ocenění, z nichž největší úspěch zažila v sezóně 2017, kdy se stala vítězkou Mistrovství ČR mažoretek v sólové kategorii. Není jen úspěšnou mažoretkou, ale i úspěšnou a velmi oblíbenou trenérkou. Mezi její největší trenérské úspěchy patří titul II. Vicemistryně světa v kategorii kadetek 2bat a také účast všech choreografií na Mistrovství světa 2017. Verča je cílevědomá trenérka, která nenechá stranou jedinný detail. Její choreografie se každoročně umisťují na předních příčkách celostátních i mezinárodních soutěží.

 

Účastnice worshopů a kurzů:

 • Školení pohybové průpravy mažoretkového sportu 2018, Účastnice tanečních a twirlingových workshopů Czechkabrtcamp 2017, Celostátní seminář mažoretkového sportu, Olomouc 2017, 2018.
Největší osobní úspěchy:
 • Vítěz MČR mažoretek - sólo, Vicemistryně Evropy, medailistka celostátních i mezinárodních soutěží, a to v sólových i skupinových disciplínách.
Největší trenérské úspěchy:
 • II. Vicemistryně světa 2017, II. Vicemistryně ČR 2018, II. Vicemistryně Evropy 2018.

Aďa - trenérka littlekadetek

Aďa byla v sezóně 2017/2018 trenérkou kadetek výkonnostní třídy "B", nyní je trenérkou littlekadetek, tedy nejmladšího soutěžního družstva, kde učí děvčata základy mažoretkového sportu a vychovává nové naděje do věkové kategorie kadetek, juniorek a seniorek. Je velmi oblíbenou trenérkou díky svému přátelskému přístupu k dětem. Je také pravidelnou účastnicí Mistrovství ČR, Evropy i světa v mažoretkovém sportu.

Eliška- trenérka družstva juniorek a seniorek

Dlouholetá mažoretka, držitelka titulů Mistryně České republiky, Mistryně Evropy a Mistryně Světa v mažoretkovém sportu. Je výbornou choreografkou, mažoretkou a trenérkou. 

Lucia - trenérka baletu a gymnastiky

Studovala na taneční konzervatoři v Košicích, obor tanec, byla členkou baletního souboru Státního divadla v Košicích. Nyní je učitelkou tanečního oboru na ZUŠ Václava Kálika v Opavě. V MK Ballerisimu působí jako učitelka baletu, gymnastiky a pohybové průpravy.

Ředitelka MK Ballerisimo Hlučín - Karin Wronová st.

Paní Karin Wronová je hlavní vedoucí celého MK Ballerisima. Má na starosti organizaci a chod celého oddílu. 

Je účastnicí semináře pro trenéry, choreografy a rozhodčí v oblasti tance a mažoretkového sportu a pravidelnou účastnicí odborných workshopů a celostátních seminářů mažoretkového sportu.

Zástupce ředitelky MK Ballerisimo Hlučín - Marcela Hlinovská

Paní Marcela Hlinovská je zástupkyní vedoucí oddílu. 
Pomáhá řešit organizační záležitosti, chod klubu a aktivně se podílí na tvorbě kostýmů pro mažoretky našeho oddílu. 
Je bývalou porotkyní nepostupových soutěží (např. Opavská hůlka).