Vedení oddílu

Karča - Hlavní trenér

Mažoretkovému sportu a tanci se věnuje již více než 14 let. Působí jako rozhodčí pohárových soutěží mažoretek. Dříve byla členkou tehdejšího největšího mažoretkového oddílu v ČR, se kterým měla možnost získávat medaile na prestižních soutěžích, jako je Mistrovství České republiky a účastnit se dalších soutěží, například Mistrovství Evropy či světa. Působila také v oddíle Krokodýl Ostrava. Ve školním roce 2015/2016 působila jako učitelka baletu v DDm Hlučín. Nyní se Karin věnuje svému oddílu MK Ballerisimo Hlučín. Jako hlavní trenérka a choreografka dohlíží nad tréninkovým chodem celého oddílu.

 

Největší osobní úspěchy:

  • Vicemistr České republiky 2013 - MF, Vicemistr České republiky 2013 - VF defilé, II. Vicemistr České republiky 2014  - VF mix, 1. místo Karvinský pohár 2014 - sólo pompom, 4. místo Mistrovství světa 2014 - VF mix, 4. místo Mistrovství světa 2013 - VF pódiová skladba, Mistr, Vicemistr a II. Vicemistr kvalifikace na MČR 2013 - VF+MF, Mistr Moravy 2015, Mistr ČR 2015, II. Vicemistryně Evropy 2015 (defilé, pódiová skladba)
 
Největší trenérské úspěchy:
  • Mistryně ČR 2017 (littlekadetky sedmice), II. Vicemistryně  ČR 2017 (littlekadetky pódiová sestava), 1. místo finále Mistrovství ČR mažoretek 2017 (kadetky pódiová sestava), 2. místo finále Mistrovství ČR mažoretek 2017 (juniorky pódiová sestava),
    III. Vicemistryně světa 2017 ( 
    kadetky duo)

Účastnice workshopů a kurzů:

  • Více než 12 let se věnuje mažoretkovému sportu, Taneční průprava u Lenky Tvrzové (účastnice Stardance) a Dity Drábkové, Workshop electric boogie s Patrickem Ulumanem (Hybrids Crew), Workshop tance s Agurtzane Pérez Olóriz (lektorka konzervatoře TC Praha), Workshop práce s hůlkou a twirling s Lenkou Doležalovou, Workshop "taneční prvky v mažoretkovém sportu" s Veronikou Loukotovou, Workshop gymnastiky v rámci Mažoretkového semináře Rychnov nad Kněžnou 2012, Roční gymnastická průprava pod vedením Terezy Kinclové (Reprezentantka ČR v gymnastice), Roční taneční průprava - Zumba pod vedením paní Zuzany Jačaninové, Mažoretkový a twirlingový workshop s Adélou Tarabíkovou (Mistryně světa), Seminář pro trenéry a porotce v oblasti tance a mažoretkového sportu (MIA), Odborný seminář mažoretkového sportu, Praha (2015, 2016)

Účastnila se soutěží a vystoupení jako například:

  • Kvalifikace a semifinále Mistrovství České republiky (IFMS), Mistrovství České republiky (IFMS, MAC), Mistrovství Evropy (IMA, MWF), Mistrovství světa (IFMS), Týdenní vystoupení ve Francii (Carnaval de Chalon sur Saône), Vystoupení na Slovensku, v Polsku, v Německu, Mezinárodní soutěž majorettes show Hulín, Karvinský pohá, O cenu TK Andri, Ostravský pompo, Starscu, Hradecká hůlk, Opavská růže, RegionCup (MAC), Mistrovství Moravy mažorete, Evropské Grand Prix mažoretek Maďarsko 
  • Mažoretky v akci - porotkyně, Tornádo Ostrava - porotkyně, Prajzská hůlka - porotkyně, Opavská růže - porotkně
 
 
kadetky duo)

Kája - trenérka družstva kadetek "B"

V oddíle působí již od samého počátku od vzniku klubu. Je společně s Aďou trenérkou kadetek "B", které učí základy mažoretkového sportu. Jako choreografka malých formací působila již dříve, v prvních krůčcích Ballerisima. Je rovněž členkou nejstarší věkové kategorie seniorek. Je účastnicí vrcholných soutěží mažoretek, jako je Mistrovství světa v mažoretkovém sportu. 

Verunka - trenérka družstva kadetek "A"

Mažoretkovému sportu se Verunka věnuje již mnoho let. Za tu dobu měla možnost získat již mnoho medailí a ocenění, z nichž největší úspěch zažila v sezóně 2017, kdy se stala vítězkou Mistrovství ČR mažoretek v sólové kategorii. Není jen úspěšnou mažoretkou, ale i úspěšnou a oblíbenou trenérkou. Mezi její největší trenérské úspěchy patří titul II. Vicemistryně světa v kategorii kadetek 2bat a také účast všech choreografií na Mistrovství světa 2017. 

Aďa - trenérka kadetek "B"

Aďa je trenérkou kadetek výkonnostní třídy "B", kde učí děvčata základy mažoretkového sportu a vychovává nové naděje do věkové kategorie kadetek "A" a juniorek. Je velmi oblíbenou trenérkou díky svému přátelskému přístupu k dětem. Je také pravidelnou účastnicí Mistrovství ČR i světa v mažoretkovém sportu.

Gabka - trenérka družstva juniorek

Gabku nemusíme představovat - dlouholetá mažoretka, držitelka titulů Mistryně České republiky, Mistryně Evropy a Mistryně Světa v mažoretkovém sportu jak v sóle, tak v malých i velkých formacích. Je výbornou choreografkou, mažoretkou a trenérkou. 

Lucia - trenérka baletu a gymnastiky

Studovala na taneční konzervatoři v Košicích, obor tanec, byla členkou baletního souboru Státního divadla v Košicích. Nyní je učitelkou tanečního oboru na ZUŠ Václava Kálika v Opavě.   V MK Ballerisimu působí jako učitelka baletu a pohybové průpravy.

Janča - trenérka PTP

Jana je významnou a uznávanou taneční lektorkou nejen v ČR, ale i v zahraničí. Má více než 23 let praxe v taneční výuce, se svými choreografiemi získala tituly jako Mistr Moravy, Mistr ČR, několikanásobná Mistryně světa v latino show. 

Lucka - koordinátor trenérského týmu

Lucka se do trenérského týmu kadetek zařadila v září 2016. Její předchozí zkušenosti s trénováním různě starých děvčat přispívají k rozvoji našeho oddílu. Lucka je držitelkou mnoha významných ocenění, medailí a hlavně titulů jako např. Mistryně České republiky v twirlingu - asociace NBTA. 

Péťa - trenérka družstva juniorek

Mažoretkovému sportu se věnuje již více než 10 let. Působila v jednom z největších oddílů ČR, se kterým měla možnost reprezentovat Českou republiku na mnoha mezinárodních soutěžích. Je držitelkou mnoha medailí a titulů v mažoretkovém sportu. V královské disciplíně sólo baton seniorky reprezentovala ČR například i na Mistrovství světa v mažoretkovém sportu. Věnuje se tréninku soutěžního družstva juniorek, ve které působí jako choreografka a zároveň trenérka. 

Ředitelka MK Ballerisimo Hlučín - Karin Wronová st.

Paní Karin Wronová je hlavní vedoucí celého MK Ballerisima. Má na starosti organizaci a chod celého oddílu. 

Je účastnicí semináře pro trenéry, choreografy a rozhodčí v oblasti tance a mažoretkového sportu (Praha 2015).

Zástupce ředitelky MK Ballerisimo Hlučín - Marcela Hlinovská

Paní Marcela Hlinovská je zástupkyní vedoucí oddílu. 
Pomáhá řešit organizační záležitosti, chod klubu a aktivně se podílí na tvorbě kostýmů pro mažoretky našeho oddílu. 
Je bývalou porotkyní nepostupových soutěží (např. Opavská hůlka).